• Justyna

5 powodów, dla których warto zamieszkać we Wrześni

Różne są powody, dla których ludzie zamieszkują dane miejsca. Dla jednych liczy się dobry dojazd do pracy, inni szukają miejsca na uboczu, które zagwarantuje im bliskość przyrody, a dla jeszcze innych liczyć się będzie na przykład dostęp do kultury i sztuki. Każde miasto ma swoje atuty- oto te, które przemawiają na korzyść Wrześni!


1. Bliskie sąsiedztwo Poznania


40 minut to średni czas dojazdu z Wrześni do Poznania. Do wyboru mamy zarówno kolej jak i autostradę- dzięki nim bez większych przeszkód możemy dostać się do miasta wojewódzkiego, czy to w celach rozrywkowych (koncerty i konwenty), czy zawodowych (praca lub liczne targi), a także w celach edukacyjnych, czy turystycznych.

Podobny dystans dzieli nas także od Konina.


2. Kameralność


Września charakteryzuje się bardzo wygodnym układem centralnych punktów, takich jak urzędy, kościoły, czy przychodnie, co pozwala na swobodne przemieszczanie się między nimi nawet pomimo braku samochodu. Dodatkowo rozmiar miasta sprawia, że nie czuje się tutaj zgiełku typowego dla miejskich dżungli. Września jest idealnym miejscem do życia zwłaszcza dla tych, którzy lubią wpadać na znajomych ;)


3. Rekreacja


Trudno mówić o Wrześni, jeśli nie wspomni się o udogodnieniach dla rowerzystów. W mieście, szczególnie latem, ludzie chętniej wybierają rowery od samochodów- za tą decyzją stoi nie tylko wygodniejsze przemieszczania się w godzinach szczytu, ale i fakt, że we Wrześni znajduje się ponad 50km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Oprócz nich Września dysponuje takimi obiektami, jak basen, lodowisko, stadion miejski, korty tenisowe, tor rowerowy, skate park i hala sportowa.


4. Rozrywka


Któż nie słyszał o Wrzesińskim Weekendzie Muzycznym? Co roku gwiazdy polskiej sceny muzycznej odwiedzają Wrześnię w majowy weekend i dają koncert przyciągający tłumy. Oprócz nich w mieście często gościmy kabareciarzy i pisarzy, organizowane są też wystawy, festiwale i koncerty tematyczne, np. koncerty kolęd w okresie świątecznym.


5. Rozwój miasta


Września od kilku lat konsekwentnie się rozwija. Na terenie miasta i w bezpośredniej okolicy wyrastają kolejne przedsiębiorstwa, ale warto też wspomnieć, że swoje miejsce tutaj odnajdują także międzynarodowe koncerny, które chętnie inwestują w najbliższe otoczenie i pracowników. To również istotny argument za tym, by rozważyć zamieszkanie we Wrześni!


Powyższe pięć podpunktów to tylko kilka atutów, jakimi poszczycić może się Września. Zachęcam do poznania miasta według własnych upodobań. A nuż odnajdziesz w niej idealne miejsce dla siebie? Zapoznaj się też z naszą ofertą. Być może w pakiecie ze swoim miejscem na ziemi, znajdziesz także idealne mieszkanie;)
48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie