• Justyna

Chcę kupić mieszkanie- co dalej? cz.1.: Gotówka

Chcesz kupić mieszkanie, wybrałeś nawet układ, który Ci opowiada, ale przeraża Cię niewiedza, jak wyglądają następne kroki? Wiesz, że coś trzeba będzie załatwić, ale zupełnie nie wiesz od czego zacząć? Przybywam z pomocą!


Dzisiaj skupię się na sytuacji, kiedy jesteś w posiadaniu środków, które chcesz przeznaczyć na kupno swojego "M", czyli mówiąc wprost- chcesz kupić mieszkanie za gotówkę. Są to zdecydowanie łatwiejsze i mniej stresujące okoliczności, niż wówczas, gdy decydujesz się na pomoc banku, jednak nadal warto dowiedzieć się co Cię czeka.


Na początek polecam umówienie się z naszym doradcą Sebastianem i upewnienie się, czy dany układ powtarza się na innych piętrach i z którego z nich widok będzie najkorzystniejszy, lub korzystanie z niego będzie wygodniejsze. W naszej ofercie niektóre układy różnią się lustrzanym odbiciem, a ich okna wychodzą na inną stronę świata- to jest ten moment, kiedy preferencje użytkownika wysuwają się na pierwszy plan, a Sebastian pomaga wybrać to, co będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednie.


Kiedy mieszkanie jest już wybrane, wiesz ile będzie kosztowało, ustalasz harmonogram płatności, który będzie informacją zarówno dla Ciebie, jak i dla nas, kiedy będziesz wpłacał kolejne transze. To pozwoli na umówienie spotkania z notariuszem, który przygotuje wzór dokumentów potrzebnych później. Te dokumenty dostaniesz na podany wcześniej adres mailowy, byś mógł się z nimi zapoznać. Są to:

  • wzór umowy deweloperskiej,

  • prospekt informacyjny,

  • standard wykończenia,

  • rzut lokalu oraz skrytki lokatorskiej,

  • harmonogram płatności.

W umówionym z notariuszem terminie podpisujesz umowę deweloperską oraz w/w załączniki. My realizujemy budowę zgodnie z prospektem informacyjnym, a Ty dokonujesz wpłat zgodnie z harmonogramem na indywidualny rachunek powierniczy.

Kiedy budowa dobiegnie końca, Ty dostaniesz klucze i będziesz mógł zacząć prace wykończeniowe!


Cały proces rozciąga się w czasie, ale teraz nie wydaje się tak skomplikowany, jak wcześniej, prawda?


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie