• Justyna

Chcę kupić mieszkanie- co dalej? cz.2.: Kredyt

W poprzednim wpisie pomogłam rozjaśnić kwestię kupna mieszkania za gotówkę. Nie każdego jednak stać, by od razy wyłożyć taką dużą kwotę i niektórzy potrzebują mniejszej lub większej pomocy banku- i jest to całkowicie normalne. Jak wówczas wygląda proces kupna mieszkania?


Znów jako pierwszy krok polecam dobre zastanowienie się nad właściwym mieszkaniem i skorzystanie z wiedzy Sebastiana, który jak nikt zna nasze inwestycje;) Kiedy mieszkanie jest wybrane, wiesz ile kosztuje, podpisujesz z nami umowę rezerwacyjną i właśnie wtedy możemy zacząć przekazywać odpowiednie dokumenty do wybranego przez Ciebie banku. Bank w ciągu 21 dni odpowie, czy przyznaje kredyt. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, my umawiamy termin u notariusza, a Ty możesz ustalić z nami harmonogram płatności.

Następnie dostajesz na podany wcześniej adres e-mail komplet dokumentów, z którymi musisz się zapoznać. Są to:

  • wzór umowy deweloperskiej,

  • prospekt informacyjny,

  • standard wykończenia,

  • rzut lokalu i skrytki lokatorskiej,

  • harmonogram płatności.

W umówionym z notariuszem terminie podpisujesz właściwą umowę deweloperską i pozostałe dokumenty, które otrzymałeś na maila. My budujemy dalej, zgodnie z planem zawartym w prospekcie informacyjnym, Ty dokonujesz wpłat na indywidualny rachunek powierniczy, a kiedy budowa dobiega końca, my wręczamy Tobie klucze do Twojego nowego "M"!


Mam nadzieję, że pomogłam ;)35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie