• Justyna

Prysznic, czy wanna? Porady dla niezdecydowanych

Ludzie dzielą się na miłośników kawy i amatorów herbaty, na tych, którzy wolą pospać i tych, którzy zrywają się wczesnym rankiem, a także na tych, którzy zamiast gór wybiorą morze i odwrotnie. Możliwość dokonania wyboru rodzi preferencje, a te w dużej mierze wpływają na kształtowaną wokół nas przestrzeń.


Każdy jednak ma inne upodobania i każdy podejmuje inne decyzje, kiedy w grę wchodzi indywidualna ocena. Dylematy zaczynają się w momencie, w którym domownicy wykazują zupełnie inne sympatie i skłonności. Podczas gdy mężowi podobają się otarte kuchnie, a praktyczna żona wolałaby zamknąć niosące się po całym domu zapachy w osobnym pomieszczeniu- może zrodzić się konflikt. Podobnie sprawa ma się z łazienką- znajdą się tacy, którzy chętnie poleżą wannie, czytając książkę, ale i tacy, którym zależy na szybkim prysznicu, a niestety nie każda łazienka oferuje wystarczający metraż, aby mieć oba...


Czym kierować się przy wyborze?


Już na samym wstępie warto określić grupę docelową i plany na najbliższą przyszłość. Remont łazienki jest bardzo kosztowną inwestycją, dlatego zwykle trzeba wziąć pod uwagę perspektywę nawet 10-15 lat:


1. Młode małżeństwo

Młode małżeństwa prócz zwracania uwagi na własne preferencje, powinny zastanowić się czy w perspektywie najbliższej przyszłości planują potomstwo. Zdecydowanie w przypadku małych dzieci wygodniejszym wyborem będzie wanna- kiedy maleństwo będzie jeszcze niemowlęciem, można nałożyć na nią specjalną nakładkę, która spłyci głębokość i sprawi, że bobas będzie bliżej rodziców, ułatwiając im tym samym pielęgnację. Łatwiej również kąpać później kilkulatka pluskającego się w wannie, niż nawet w głębokim brodziku- kabina ogranicza ruchy opiekuna, co na dłuższą metę może być męczące.


2. Rodzina z dorastającymi dzieciakami

W przypadku podziału preferencji wśród nastolatków i dorosłych, śmiało można tutaj pójść na kompromis- wanna ze składanym parawanem lub zasłonką oraz uchwytem na prysznic może być świetnym pogodzeniem upodobań wszystkich członków rodziny. Nastolatki po częstych treningach i aktywnościach chętniej wybiorą szybki prysznic niż długie wylegiwanie się w wannie, którym z pewnością nie pogardzi mama po długim i męczącym dniu...


3. Seniorzy

Dla osób starszych najwygodniejszą i - co najważniejsze - najbezpieczniejszą opcją jest prysznic. Poleca się tutaj kabiny bezbrodzikowe z odpływem liniowym lub bardzo niskie brodziki, które zredukują ryzyko potknięcia, czy poślizgnięcia. W przypadku kabin z odpływem liniowym wygoda polega przede wszystkim na braku ścisłego ograniczenia przestrzeni w środku, a to pozwala na zagospodarowanie prysznica we wnęce, ale także na montaż wygodnego siedziska, które seniorowi z pewnością przypadnie do gustu.


Rynek sprzętów i akcesoriów łazienkowych jest bardzo rozległy i różnorodny, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W przypadku zagwozdki i rodzinnych dylematów związanych z przestrzenią kąpielową warto kierować się powyższymi radami. My, jako deweloper, służymy wygodnymi i ustawnymi układami łazienek, w których możecie śmiało realizować własne wizje dotyczące idealnej łazienki!
38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie