• Justyna

Stan deweloperski- czym jest i jakie niesie ze sobą korzyści?

Zaktualizowano: 10 cze 2020


Zapewne wielu z Was stając przed wyborem zakupu mieszkania, zetknęło się z dylematem- rynek wtórny, czy rynek pierwotny? O ile w przypadku rynku wtórnego sprawa jest względnie prosta, o tyle rynek pierwotny otwiera przed nami kolejną decyzję do podjęcia. Mieszkanie gotowe pod klucz, czy standard wykończenia deweloperski...? Czym tak właściwie się to różni?


Mieszkanie gotowe pod klucz, to standard, który pozwala na wprowadzenie się od razu- ściany nie wymagają dodatkowego malowania, podłogi wyłożone są docelowym materiałem, łazienka jest wykończona, a w kuchni możemy zrobić herbatę chwilę po tym, jak do mieszkania weszliśmy. Jest to wygodna opcja dla osób, które nie lubią czekać, a także dla tych, które chcą zamieszkać od razu, nie do końca odczuwając potrzebę wpłynięcia na wygląd otoczenia, w którym zamieszkają.

W Polsce takie rozwiązanie jest mniej popularne w przypadku sprzedaży nieruchomości również ze względu na zdecydowanie wyższą cenę, niż w przypadku standardu deweloperskiego.


Czym zatem jest standard deweloperski? Sprawa ma się różnie w zależności od firm. BSB Budownictwo Mieszkaniowe w standardzie deweloperskim oferuje tynki cementowe w łazience i gipsowe w pozostałej części mieszkania, posadzki, piec gazowy. Brak parapetów rekompensują rolety zewnętrzne w cenie, okna trzyszybowe, drzwi antywłamaniowe i domofon. W kuchni przygotowujemy instalację pod płytę indukcyjną, a w mieszkaniu możecie cieszyć się doskonałym dostępem do mediów dzięki instalacji światłowodowej. Jeśli zdecydujecie się na rozszerzenie standardu za dopłatą, zadbamy o ogrzewanie podłogowe i klimatyzację, której z pewnością będziecie wdzięczni podczas upalnego lata.


W skrócie- deweloperski standard wykończenia gwarantuje wygodę podczas podjęcia kolejnych prac, wiodących do stworzenia wymarzonego mieszkania, pozostawiając swobodę doboru materiałów właścicielowi.


A już teraz promocja! Tylko do końca czerwca dla przyszłych nabywców mieszkań w budynku K, porada projektanta wnętrz gratis!


#nowemieszkanie #standarddeweloperski #projektantwnetrz #promocja

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie